czwartek, 21 marca 2013

WioSenna dziaNina


Sukienka -model 117 z Burdy 2/2012

Ten model szyłam w zeszłym roku i też na wiosnę. Sprawdził się. Od tego czasu nie było, jak dla mnie, lepszego wykroju na sukienkę z dzianiny. Do dyspozycji miałam mięsistą, granatową, dwuwarstwową dzianinę, z której jakieś 10 lat temu szyłam córce sukienkę. Powiedziała, że dobrze się ją nosiło, i że można z niej szyć. Lewa strona jest biała, co ułatwiło krojenie i szycie. Odpadł problem z rozróżnianiem stron:)
Uszyłam ją prawie w jeden dzień. Na drugi tylko przyszyłam guziczki i podwinęłam.
Jest milusia i bardzo mi się podoba. Tak bardzo odpowiada mi ten fason, że już szyję następną! Jaką?
Zobaczycie w następnym poście:) Teraz czas na granatową.
*****
Oto ona.


Słowa zbędne:) 
Do miłego!!!!

piątek, 1 marca 2013

Ale To już było...

Powtarzam się, wiem, ale ten wykrój przypadł mi do gustu. Już wiem gdzie poszerzyć, gdzie zwęzić, gdzie przedłużyć. Mogę szyć w ciemno. Materiał (wełna z lycrą) kupiłam w zeszłym roku, właśnie z myślą o tej sukience. Co prawda miał być bardziej stalowy, tak jak sukienka, którą szyłam dla mojej córki, ale ja go odbieram jako szaro-ziemisty. 
Jest prawie tak samo uszyta jak dwie poprzednie, ale... No właśnie, Tak to jest jak człowiek niedowidzi. Dopiero po skrojeniu zaczęłam się zastanawiać, która to prawa strona materiału. Wcześniej wydawało mi się to oczywiste, że w złożonym materiale, strona wewnętrzna to strona prawa. Ale nie. Nawet kawałek materiału wzięłam do pracy, żeby koleżanki "fachowym" okiem oceniły. Jednogłośnie potwierdziły moje wątpliwości. Teraz, w tej sukience, marszczenie na boku mam po prawej stronie!:) Jednak jest inna od poprzednich!
*****
Oto ona. W stanie spoczynku:)

W połączeniu z kurtką.


Ten wykrój sprawdzi się na pewno w letniej sukience bez rękawów. Jestem tego pewna!:)
Do miłego!!